Порядок проведення процедури закупівлі в одного учасника на Prozorro

Порядок проведення процедури закупівлі в одного учасника на Prozorro

04.05.2021 Выкл. Автор med-portal

Існує певний порядок здійснення покупок у одного з учасників, який зареєстрований на Прозорро . Опираючись на статтю 35 ЗУ «Про державні закупівлі», в деяких ситуаціях, замовник має право втілити в реальність особливий порядок проведення закупівлі у одного з учасників. В таких ситуаціях, після проведених переговорів з одним або кількома учасниками, пишеться повідомлення про намір укласти договір саме з даними виконавцем.

Порядок визначення закупівель

Прозорро дає можливість здійснити кілька варіантів закупівлі в одного учасника, а саме переговорна, яка може бути укладена не раніше, ніж через десять днів після публічної заяви про бажання укласти договір, та скорочена, полягає не раніше, ніж через п’ять днів.

У Прозорро перший вид закупівлі може бути застосований в наступних випадках:

 • покупка творів мистецтва, вибір переможця в конкурсі художників або виконання робіт, пов’язаних з науковою та конструкторської сферою діяльності;
 • немає конкурентів на даний товар або послугу;
 • настання непередбаченої обставини, яка не дозволяє провести аукціон в призначений час (найчастіше такою обставиною є природна або техногенна ситуація);
 • торги були раніше скасовані двічі через недостатню кількість учасників;
 • через технічні особливості виникає необхідність придбання продукції саме у певного постачальника;
 • необхідно провести ремонтні роботи, які з самого початку не були вписані в умови тендеру, але виконати такі роботи необхідно.

Переговорна закупівля не є конкурентною, а значить торги не проводяться. У таких випадках немає необхідності в попередньої публікації документів тендера, а закупівля повинна відбутися протягом одинадцяти днів.

Особливості

Для того щоб придбати певну продукцію або послугу на офіційній платформі Прозорро, необхідно знати всі особливості та дотримуватись порядку:

 • Вибрати варіант закупівлі переговорний.
 • Запросити постачальника для обговорення. Учаснику направляється електронний лист, в якому прописані всі документи, які повинні бути зібрані до призначеного часу.
 • Визначиться, чи буде підписаний договір з постачальником.
 • При позитивному результаті необхідно опублікувати на офіційному сайті намір укладення контракту.
 • Опублікувати договір в системі закупівель сайту.
 • Написати звіт про проведену закупівлю у одного постачальника. Такий звіт створюється автоматично, після укладання угоди та публікується на сторінці Прозорро пісня 24 годин з моменту підписання паперів з державних закупівель.

Важливо знати, що переговорний варіант закупівлі – це єдиний спосіб участі постачальника в державній закупівлю абсолютно безкоштовно.

Через акредитовані майданчики Прозорро не лише здійснюються державні закупівлі, але й торгівля різного роду товарами та ресурсами, від нерухомості, до електроенергії. Більше детально тут: www.ueex.com.ua/presscenter/news/yak-prodati-elektroenergiu-na-birzhi-ueb/.