Переваги переходу державних закупівель в режим онлайн

Переваги переходу державних закупівель в режим онлайн

18.01.2021 Выкл. Автор med-portal

Реформа 2016 року створила новий тип співпраці між державними, комунальними замовниками та комерційними постачальниками, повністю перевівши всі ключові процеси в електронний формат.

Прозора система роботи допомагає максимально оптимізувати ключові бізнес-процеси, покращити ефективність використання всіх необхідних ресурсів.

Основні плюси онлайн закупівель

Всі учасники ринку, які здійснюють свою діяльність в межах закону, сумлінно сплачують податки, з введенням електронної системи публічних закупівель тільки виграли та отримали ряд переваг. Серед варто виділити наступні:

  1. Спрощення процесу комунікації між усіма учасниками.
  2. Суттєве зниження витрат часу на аналіз, регулювання, контроль дій замовників, постачальників.
  3. Прозора система роботи – «всі бачать все». Користувачам доступна повна інформація про всіх учасників.
  4. Чесна конкуренція. Виключені будь-які види грошових махінацій.
  5. Велика кількість постачальників дає можливість замовнику обрати найкращого виконавця.
  6. Зниження витрат на придбання товарів, послуг, робіт.
  7. Створення електронної бази документообігу. Отримати чи роздрукувати необхідний документ можна у будь-який час.
  8. Ведення звітності стало простіше. Оголошення початку, закінчення тендеру, визначення переможця відображається одразу на всіх електронних майданчиках.
  9. Завжди можна отримати інформацію минулих років з архіву, простежити, куди були направлені кошти.
  10. В умовах великої конкуренції постачальники мають можливість покращувати власний імідж та положення на ринку, шляхом підвищення якості товарів чи послуг за оптимальною ціною.

Ознайомитися з переліком учасниківАсоціації «Біржових та електронних майданчиків» https://aeaep.com.ua/info/asotsiatsiia-birzhovi-ta-elektronni-majdanchyky-misiia-tsili-uchasnyky/ та отримати більш детальну інформацію про процес публічної закупівлі можна за цим посиланням: aeaep.com.ua.

Сьогодні найбільшою популярністю користується «off-the-shelfproducts» – закупівля стандартних товарів з чіткою специфікацією та можливістю обрати серед великої кількості постачальників, що беруть участь у конкурсі, пропозицію з найкращою ціною.

Спосіб пошуку виконавця в режимі онлайн суттєво економить час та витрати усіх сторін процесу, запобігає розвитку корупції при укладенні масштабних договорів.