Арештоване майно тепер можна придбати на Прозорро.Продажі

Арештоване майно тепер можна придбати на Прозорро.Продажі

10.05.2021 Выкл. Автор med-portal

Раніше придбати майно, що було вилучене у боржників, можна було лише через систему СЕТАМ, але наразі ринок розширився, тому до цієї системи було долучено ще одне державне підприємство – Прозорро.Продажі. На цей час воно виступає в ролі адміністратора електронних торгів арештованим майном, при цьому функція організатора аукціонів, як і раніше, належить системі СЕТАМ.

Як стати учасником електронних торгів

Для того, щоб мати можливість прийняти участь в онлайн торгах таким майном, потрібно зареєструватися на будь-якому торгівельному майданчику, що має відповідну акредитацію. На сьогоднішній день таких торгівельних платформ можна налічити більше 40. Усі вони характеризуються єдиним призначенням – забезпеченням взаємодії між покупцями та продавцями. Ця взаємодія забезпечується наступним чином:

  • продавець арештованого майна (наприклад, представник виконавчої служби) реєструється на ньому, надає всі необхідні документи та створює аукціон;
  • система виставляє оголошення про початок торгів;
  • усі бажаючі прийняти участь в аукціоні, також реєструються в системі, обирають лот та подають заявки на участь;
  • торги проводяться в назначений час автоматично (в їх ході учасники роблять свої ставки);
  • в кінці аукціону система автоматично сортує цінові пропозиції учасників та обирає найкращу – саме той, хто запропонував найвищу ціну за товар, і буде обраний переможцем;
  • продавець та покупець підписують електронний договір купівлі-продажу після сплати лоту покупцем (на це система встановлює деякий час).

Дізнатися про важливі особливості ринку арештованого майна в Україні можна на сайті https://megasale.com.ua/reyestr-areshtovanogo-majna-ta-auktsiony-prozorro-prodazhi/.

Таким чином, в системі Прозорро.Продажі проводяться майже усі види торгів.

Види аукціонів з продажу майна

Але у випадку, якщо майно не було продане на першому аукціоні, можуть бути створені повторні торги зі зменшеною початковою вартістю. Для продажу проблемного майна також є окремий вид аукціонів – голландські. Їх особливістю є те, що вони проводяться не на підвищення ціни, а на її пониження. Суть полягає в тому, що з кожним наступним кроком система автоматично зменшує вартість лоту на 1%. Максимальна кількість кроків – 80. Тобто ціна товару може бути зменшена на 80% відносно його початкової вартості. Завдяки цьому можна продати будь-яке майно, навіть те, що зовсім не користується попитом.